0
נגישות

ביטוח פיננסי

להבטיח רף הכנסות קבוע לכל אורך הדרך

אנחנו חיים בעולם תובעני, הוצאות המחיה גדולות. גם בשנים בהם אנחנו מצליחים לעבוד ולהרוויח את משכורתנו עלינו לחשוב על העתיד – ביטוחים פיננסיים.

כאשר אנחנו מלאים בכוחות, ורצים מתפקיד אחד למשנהו - אנחנו לא זוכרים לשים לב לכך שיגיעו ימים שלא יהיו כוחותינו במותננו, ולא נהיה מסוגלים לבצע את כל הפעולות הללו. ומה יהיה אז? ממה נתפרנס? למעשה קיימים חוקים בישראל המסדירים את עניין הפנסיה הן לשכירים והן לעצמאיים. אך למי שרוצה להיות בטוח שהוא מנהל את העתיד הפיננסי שלו בחכמה, מומלץ לפעול בצורה עצמית ולהתנהל בתבונה. להבטחת העתיד הכלכלי שלו.

על המציאות ועל הביטוחים

המציאות בעולם מוכיחה כי תוחלת החיים עולה, והיא עודנה במגמת עלייה. מציאות זו יוצרת מצב בו אנשים ממשיכים לחיות גם מספר משמעותי של שנים לאחר הפרישה. ומה אז? מניין יתכלכלו? מה יהיה מקור הפרנסה שלהם בשנים אלו?

על פניו ניתן לומר כי הביטוח הלאומי מעניק קצבת זקנה. כך שתושבים שפרשו מהעבודה מקבלים קצבה חודשית קבועה. אך חשוב מאוד לדעת שמדובר בקצבה מינימלית. מי שנאלץ להתפרנס ממנה בלבד חי בעוני של ממש. כיוון שההכנסה הזו אינה מספיקה ולא יכולה לכסות את כל הוצאות המחיה. הוסף להוצאות מחיה מינימליות ציוד רפואי או תרופות... מה יבטיח כי שנות הזקנה תהיינה נעימות ויהיה לכם אפשרות לכסות את המחיה של עצמכם?

חשוב מאוד לציין כי ביטוח פנסיוני אינו נוגע רק לגיל זקנה. כיוון שכל אחד עלול להגיע חלילה למצב בו הוא מאבד את כושר העבודה, וכתוצאה מכך גם את כושר ההשתכרות. ומה אז? ממה יתפרנס? ועדיין לא נגענו במקרים טראגיים כמו מוות. מה באשר למשפחה, מי יפרנס אותם מעתה והלאה? עבור כלל המקרים הללו חשוב כי יהיה לאדם תכנית חיסכון משתלמת שבה הוא יחסוך לכל אורך שנות העבודה שלו סכומי כסף עבור שנים אלו. הסכומים הללו יבטיחו כי גם בתקופות אלו תהיה לו האפשרות לפרנס את עצמו בכבוד, ולכסות את הוצאות המחיה מכספי החסכונות שלו.

ייעוץ מקצועי – למענכם

על מנת להצליח בחיסכון צריך לפעול בצורה נכונה ומחושבת. או שאתם לומדים את התחום לעומק ונעשים לבקיאים לעומקם של כל השורות הקטנות. או שאתם פונים אל יועץ פנסיוני על מנת לקבל את הייעוץ המקצועי והטוב. אך בעניין זה יש לסייג את הדברים ולדייק אותם. מכיוון שקיימים סוכנים ביטוח שמתיימרים להעניק ייעוץ חינם לכל לקוח. כאשר פונים אל סוכן / יועץ כזה יש לקחת בחשבון שמדובר באדם שיש לו אינטרס. הוא אמנם נותן שירות ייעוץ חינם, אך יש לו אינטרס בתמונה שלכם. מה שמסכן את הכסף שלכם ואת מהימנות העצות שתקבלו.

אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם פועלים בצורה חכמה ומחושבת, ולא זורקים כספים לטמיון -מומלץ לשכור שירות של יועץ פנסיוני. למעשה מדובר בפגישת ייעוץ מול יועץ שאתם אמנם משלמים לו טבין ותקילין עבור הייעוץ, אך הוא חסר שיקולים אישיים והוא חותר להשיג עבורכם את ההצעה הטובה והמשתלמת ביותר.

מסתבר כי אנשים שפועלים בצורה כזו מצליחים להרכיב את החסכונות הנכונים והטובים ביותר, והם מוצאים את הדרך הפיננסית הנכונה ביותר בעבורם. במהלך הפגישה ישקלל היועץ את מכלול השיקולים. זה כולל את גילו של האדם, את מצבו המשפחתי. את סכום ההכנסות החודשיות שלו כן את סכומי הכסף שהוא חסך עד כה. השקלול יניב את ההמלצה בדבר האופן החכם והנכון ביותר בעבורו. כך הוא יצליח לחסוך בכל חודש ולייצב את המצב הפיננסי שלו.

פרמטרים בבחינת הכדאיות של ביטוח פיננסי

כאשר בוחנים את הביטוח הפיננסי יש לבחון מספר פרמטרים.

ראשית יש לבחון את גובה ההפרשה החודשית. מהו הסכום אותו אתם יכולים ומעוניינים להפריש מדי חודש בחודשו. למעשה ההפרשה הזו תלויה בגובה ההכנסות שלכם וכן ברף ההוצאות שלכם. כמובן שככל שתפקידו סכום גבוה יותר מידי חודש, כך תגיעו לסכום גבוה יותר שתחסכו במשך השנים.

חשוב מאוד כי תבחרו את תכנית הביטוח הנכונה והמשתלמת ביותר. קיימות חברות ביטוח רבות אשר כל אחת מהן מציעה אפיקי חיסכון וביטוח שונים. כאשר המדד לכדאיות הוא שיעור הצמיחה והתשואה של הכספים שהופקדו. כך שהכסף שלכם ימשיך לתפוח ולגדול במהלך השנים - עד ליום בו יהיה לכם צורך בכסף.

כאשר רוכשים ביטוח חובה לעיין היטב באותיות הקטנות של הפוליסה, על מנת לדעת מה כוללת התכנית ומה היא מכסה. כמו כן עליכם לדעת מהם התנאים של הביטוח ובאיזו צורה אתם עתידים לקבל את הכסף. יש תכניות בהן הכסף מתקבל בתשלום אחד, לעומת ביטוחים בהם הכסף משולם למבוטח כקצבה חודשית קבועה. על מנת להיות בטוחים שבחרתם בטוב ביותר עליכם לבחון את מכלול האפשרויות ולמצוא את הדרך הנכונה ביותר בעבורכם. כך שהכסף שאתם מפקידים יניב לכם את המקסימום האפשרי.

על מנת לחסוך בתבונה עליכם לפנות אל יועץ שיכוון אתכם. הוא יבחן את האפשרויות ויציע לכם את המשתלם ביותר בעבורכם!

פרסומות