0
נגישות

א- אוהל , ב זה בית שמגיע עם ביטוח דירה

אולי אין לכם כספת מאחורי התמונה בסלון ואולי אין בכספת הזו כמה טבעות יהלומים. אנחנו טוענים שבכל זאת אתם צריכים ביטוח דירה, ואפילו חייבים לפי החוק - אם לקחתם משכנתא.

רוצים לשמוע למה? עברו לשורה הבאה.

מה כולל ביטוח דירה ומי צריך ? איפה עושים ביטוח דירה ובשורה התחתונה- האם באמת זה עוזר? לכל השאלות שנציגי הביטוח לא יענו בבירור, אספנו את התשובות והמידע הרלוונטי שצריך לדעת על ביטוח דירה, מא' ועד ת'.

מה כולל ביטוח דירה?

ביטוח דירה כולל בתוכו גם ביטוח מבנה וגם ביטוח תכולה. ביטוח מבנה מכסה נזקים למבנה במקרה של שריפה או שיטפונות ורעידות אדמה. בעבר אלו היו נזקים לא נפוצים כל כך, אולם בישראל של השנים האחרונות נחשפנו במהלך כמה שנים רצופות גם לשריפות וגם לשיטפונות.

מלבד פגעי הטבע, ביטוח הדירה מכסה נזקי פריצה, אינסטלציה ורכוש צד ג ונזקי גוף, למשל במקרה בו חס וחלילה שריפה שמקורה בדירתכם עברה לדירת השכנים, ביטוח הדירה אחראי לטפל בנזקים גם של בעלי הדירה הסמוכה.

ביטוח תכולה מתייחס לתכולת הדירה - רהיטים, ספות, וכדו'. אך יש שני יוצאים מהכלל, מכשירי חשמל ותקלות בהם לא נכללים בביטוח ויש לרכוש הרחבה/ תוספת לביטוח. כמו כן גם חפצי ערך ניידים כמו טבעות שעונדים ביום יום לא נכללות בביטוח אלא אם מרחיבים את הביטוח לביטוח עבור "כל הסיכונים".

מי צריך ביטוח דירה?

אחרי שענינו על מה כולל ביטוח הדירה ניתן לעבור למי צריך אותו. התשובה היא כל מי שיש בבעלותו דירה. גם אם אינכם מתגוררים בה אלא משכירים אותה ( ויש שיגידו בפרט אם אתם משכירים אותה ומי יודע כמה אחראים הדיירים שם לכבות את הגז למשל). ביטוח הדירה זה הביטחון שבסוף היום יהיה לכם בית לחזור אליו.

לבד מהסיבה הרציונלית לביטוח דירה, כל מי שלקח משכנתא מחויב לרכוש ביטוח מבנה+ צנרת+ רעידת אדמה. הביטוח חובה במקרה של משכנתא כדי שבמקרה של נזק עדיין יהיה מי שישלם לבנק עבור המשכנתא, לכן שימו לב שהביטוח לא מפצה רק את הבנק אלא גם אתכם.

כמה זה עולה פחות או יותר, ואיפה רוכשים?

באתר של הממשלה תוכלו למצוא מחשבונים לחישוב ביטוח מבנה וביטוח דירה בסיסיים לקבלת רושם ראשוני ואובייקטיבי על טווח המחירים. ביטוח ניתן לרכוש דרך חברות ביטוח שונות או דרך בנק למשכנתאות, בכל אחד כדאי לבדוק מה האותיות הקטנות בפוליסה, שיש פיצוי גם עבורכם ואילו חפצים נכללים בדיוק בפוליסה.

האם הביטוח באמת מועיל?

כל עוד הנזק מוגדר בפוליסת הביטוח בוודאי שכן. לכן וודאו מראש שכל סעיפי הפוליסה ברורים לכם ושאלו על חפצים ספציפיים אם אתם לא בטוחים אם הם נכללים בביטוח. שאלו לגבי רכוש שיוצא מן הבית, מכשירי חשמל ותכשיטים, ובמידת הצורך הרחיבו את הפוליסה שתכסה גם אותם.

ביטוח דירה מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שלא תקומו יום אחד ותגלו שאין לכם בית. ההשקעה הכספית נמוכה ובדרך כלל תחזיר את עצמה לאחר שנים כאשר הדירה תהיה ישנה ותצטרכו תיקוני אינסטלציה.

בישראל של ימינו שריפות ושיטפונות מופיעים לא מעט בחדשות ואיתם אנשים שמספרים על איך הבתים שלהם נהרסו. מלבד החובה על פי חוק לבצע ביטוח דירה, ומלבד ההיגיון שאומר שעל קניה כל כך יקרה כמו בית כדאי לעשות ביטוח, בצורה הכי פשוטה- ביטוח דירה דואג שתישאר לכם קורת גג למגורים נאותים, בכל מצב. וכמו שאמרו, אין כמו הבית.

פרסומות